آموزش تبلیغات گوگل ادز

نحوه ایجاد تبلیغات کلیکی گوگل

جهت درخواست پکیج ها گوگل ادز با شماره های زیر تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم سفارش آنلاین درخواست خود را اعلام کنید.

02188779548 – 02188779806

گوگل ادوردز پلت فرمی قوی است به خصوص برای کسب و کارهای کوچک. اگر شما از هزینه ها و فروش محصولات خود اطلاعات کاملی دارید تبلیغات گوگل ادوردز پیشنهادی عالی برای شما است. در واقع گوگل ادوردز سیستمی است که شما می توانید از آن برای بازاریابی محصولات یا خدمات خود از آن استفاده کنید.

 

چرا گوگل ادوردز را انتخاب کنیم؟

زیرا آن می تواند موجب چالش در یک کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز گردد. شرکت گوگل ادوردز (گوگل ادرز کنونی) را در 18 سال پیش معرفی کرد. هنوز، ماهیت تبلیغات گوگل ادوردز در دو دهه اخیر تغییر نکرده است. گوگل تبدیل به جزء اصلی جامعه بازاریابی شده است. شما در نمودار زیر شاهد افزایش درآمد حاصل از تبلیغات گوگل هستید.

چرا گوگل ادوردز را انتخاب کنیم؟

برای بسیاری از کسب وکارهای کوچک و بزرگ استفاده از تبلیغات گوگل می تواند مزایای زیادی داشته باشد.

گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد:

1. می توانید از مزایای گوگل استفاده کنید. بر اساس آمار تعداد جستجوهای روزانه گوگل بیش از 3.5 میلیارد دلار است.
2. بودجه روزانه و حداکثر پیشنهادات خود را محدود کنید تا مطمئن شوید هزینه های شما بیش از آنچه که انتظار دارید نیست.
3. در زمان مناسبی به مشتریان خود دسترسی پیدا می کنید.
4. در مدت زمان کمتری به نتایج موردنظر خود دست می یابید.

اگرچه بسیاری از سایت ها هنوز به بهینه سازی موتورهای جستجو متکی هستند، اغلب شما می توانید نتیجه بهینه سازی را چند ماه بعد مشاهده کنید . اما ما سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) را پیشنهاد می‌دهیم، اما گوگل ادوردز می تواند برای دریافت ترافیک ارگانیک شما را سریع تر به نتیجه برساند نیازی نیست زیاد منتظر بمانید.
این مقاله راهنمای کاملی از گوگل ادوردز در اختیار شما می گذارد. اگر شما تا به حال از تبلیغات گوگل استفاده نکرده اید، می توانید امتحان کنید و در مورد کمپین های تبلیغاتی گوگل مطمئن شوید.

جهت آموزش گوگل ادوردز و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۸۸۷۷۹۵۴۸ – ۰۲۱۸۸۷۷۹۸۰۶

مشاهده ی تعرفه تبلیغات گوگل ادز با کلیک بر روی لینک زیر

گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

گوگل ادوردز به منزله بازاری است در واقع مکانی است که انواع شرکت ها کلمات کلیدی خود را پیشنهاد می دهند و می خواهند در رتبه بالایی از نتایج قرار گیرند.

در این مثال، grubhub بر dominos در رقابت در کلمه کلیدی تحویل پیتزا پیشی گرفته است.
با این حال، بالاترین پیشنهاد همیشه برنده نیست. گوگل همواره به شرکت ها این اطمینان را می دهد که تجربه کاربری بالا همیشه در رتبه ی بالاتری قرار می گیرد. گوگل نمره کیفیت با مقدار پیشنهاد ها ترکیب می کند.
شخصی که نمره کیفیت و مقدار پیشنهاد بالایی دارد برنده می شود.
گام اول: حساب گوگل ادوردز را تنظیم کنید.
تنظیم کمپین گوگل ادوردز فقط در مورد برخی دستورالعمل ها است. ابتدا، برای تنظیم حساب خود نیاز به بازدید صفحه اصلی تبلیغات گوگل دارید و روی دکمه start now کلیک کنید.
بعداز آنکه start را کلیک کردید صفحه ای را مشاهده خواهید کرد جایی که شما می توانید آدرس سایت خود را در آن قرار دهید اما پیشنهاد می شود به صفحه داشبورد ادوردز بروید. ما می خواهیم کمپین ها را مدیریت کنیم زیرا شما می توانید به راحتی کمپین ها را کنترل کنید.
گام دوم: یک کمپین تبلیغات گوگل ادوردز را شروع کنید.
بعد از اینکه شما حساب کاربری خود را ایجاد کردید به داشبورد اصلی بروید. در ستون سمت چپ، بر روی گزینه campaigns کلیک کنید.

سپس شما دکمه آبی با نشانه + را مشاهده خواهید کرد. بر روی دکمه آبی کلیک کنید و سپس بر روی گزینه new campaign کلیک نمایید.

در صفحه بعد، اولین چیزی را در مجموعه گزینه ها مشاهده می کنید گزینه option است که شما باید به آن دست یابید.
هدف 99 درصد از کسب و کارها این است که ترافیک سایت آن‌ها افزایش یابد. هدف اصلی در این جا این است که به گوگل اجازه می دهیم که زمان رسیدن به هدف را ردیابی کند و هم چنین شما بهتر می توانید نرخ بازگشت سرمایه را پیگیری کنید.

در بخش زیر، شما انواع کمپین ها را مشاهده خواهید کرد:

در این راهنما، اساساً به کمپین های جستجو می پردازیم، جایی که بهتر می توانیم خریداران را برای سرویس های خاص پیگیری کنیم.
کمپین های نمایش برای تبلیغ برند شما مورد استفاده قرار می گیرند. شما بیشتر تبلیغات گوگل ادز را بر روی وبلاگ ها و ستون های فرعی وب سایت ها مشاهده می کنید. برای کمپین های ما لازم نیست.
کمپین shopping نوعی جدیدی از کمپین هاست که برای کسب و کارهای تجاری مناسب است.
بعد از اینکه شما نوع کمپین گوگل ادوردز را انتخاب کردید، از شما سوال می شود چگونه می خواهید تبدیل های خود را پیگیری کنید. شما می توانید آدرس سایت و شماره های خود را قرار دهید تا افراد بتوانند وارد سایت شما شوند و یا با شماره تماسی که در اختیار آن ها گذاشته اید با شما تماس بگیرند.
روی دکمه continue کلیک کنید و شما به صفحه ی جدیدی هدایت می شوید.
گام سوم: مخاطبان کمپین را تعیین کنید.
ما هنوز در مرحله ایجاد یک کمپین گوگل ادوردز هستیم اما در بخش بعدی به بخش مخاطبان کمپین می رسیم.
در بخش اول، نام کمپین خود را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید مخاطبان شبکه را انتخاب نکرده باشید.

بعداز این بخش، مکان موردنظر خود را مشخص کنید.

در این بخش، مکان موردنظر خود را به صورت دستی قرار دهید. اگر شما بر روی گزینه advanced search کلیک کنید شما می توانید مکان موردنظر خود را با شعاع نیز تعیین کنید.

اکنون به قسمت گزینه location options مراجعه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ممکن است همه ی افراد به دنبال کلمه کلیدی در مکان موردنظر شما باشند. این اتفاق ممکن است چیز خوبی باشدیا چیز بدی.
برای مثال، شما ممکن است بخواهید آپارتمانی را برای مسافران اجاره کنید و بخواهید افراد مناطق دیگر را هدف خود قرار دهید و آن ها خدمات شما را جستجو کنند.
گام چهارم: بودجه مربوط به تبلیغات گوگل ادوردز را انتخاب کنید.
این بخش بیشتر وقت ها برای افراد گیچ کننده است اما از آنچه که شما فکر می کنید ساده تر است. با کمی محاسبه متوجه می شوید که چقدر باید برای تبلیغات گوگل هزینه کنید.
برای اینکه بدانید باید چقدر هزینه کنید شما باید سود فروش و نرخ تبدیل خود را بدانید.
اگر شما مایل هستید برای هر مشتری 20 دلار به جای 50 دلار هزینه کنید. این به این معناست که شما می توانید برای هر 10 مشتری جدید 300 دلار پرداخت کنید.
بنابراین برای هر 100 کلیک با نرخ کلیک 1 درصد شما می توانید برای هر کلیک 30 دلار پرداخت کنید. اگر شما می توانید 75 دلار را در یک هفته (300 دلار در یک ماه) هزینه کنید شما نیاز به 10 مشتری جدید در ماه دارید. بودجه تبلیغات روزانه شما باید 10 دلار باشد.

تا اکنون ما بودجه روزانه مربوط به هر صفحه را محاسبه کرده ایم. ما معمولاً استاندارد را برای روش تحویل انتخاب می کنیم.
تفاوت بین استاندارد و روش شتابی این است که در روش استاندارد بودجه شما برای یک هفته بهینه سازی می شوند اما در روش شتابی ممکن است بودجه شما در طول یک روز خرج شود.
گام پنجم: استراتژی را برای صورت حساب تبلیغات گوگل تعریف کنید.
در گام بعدی شما باید برای صورت حساب خود استراتژی مشخصی تعریف کنید.

شما برای افزایش بودجه چندین استراتژی دارید اما اکنون ما با هزینه دستی کسب و کاری را شروع می کنیم.
در استراتژی های پیشرفته شما می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که به صورت اتوماتیک مقدار حساب شما را افزایش یا کاهش ده تا بهترین نرخ تبدیل را در هر زمان داشته باشید.
به عنوان مثال، ما هزینه هر عمل را 30 دلار تعیین می کنیم. همان طور که شما کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز خود را ارتقا می دهید نیاز است هزینه بیشتری را برای تبلیغات در نظر بگیرید.
گام ششم: افزونه های گوگل ادوردز (این مورد را فراموش نکنید)
افزونه های گوگل ادوردز احتمالاً یکی از مواردی است که افراد هنگام تبلیغات به آن توجهی ندارند. به چند مثال توجه کنید که در اینترنت با آن ها مواجه شدم.

افزونه های لینک سایت به آدرس اینترنتی(url) نیاز دارند و به رنگ آبی نمایش داده می شوند.
این لینک ها مستقیم به صفحه ی سایت شما اشاره می کنند. معمولا شما محبوب ترین خدمات خود را لیست خواهید کرد. افزونه هایی که لینک دار نیستند را فراخوانی کنید و در بالای لینک های سایت نمایش داده می شوند. برای فراخوانی افزونه ها شما باید مزایای کار با شرکت را در نظر داشته باشید.
آخری یکی از افزونه های مربوط به تماس است. بیشتر ترافیک مربوط به موبایل است. گوگل شرایطی را فراهم کرده است که افراد به آسانی بتوانند با شما تماس بگیرند.
گام هفتم: آگهی و کلمات کلیدی خود را تعیین کنید.
معمولا برای بیشتر کمپانی ها، شما فقط به یک کمپین گوگل ادوردز نیاز دارید. با این حال، یک کمپین چندین مجموعه تبلیغاتی را داراست. یک مجموعه تبلیغاتی گروهی از کلمات کلیدی است که شما می خواهید تبلیغ کنید.
اگر شما شرکت ساختمانی دارید شما باید خدماتی مانند دیار پوششی و بتن ریزی و سایر خدامات را ارائه دهید. دیوار پوششی و بتن ریزی دو مجموعه تبلیغاتی هستند؛ بنابراین ابتدا ما کلمات کلیدی را تحقیق کنیم. گوگل برای تحقیق کلمات کلیدی ابزار گوگل کیورد را معرفی کرده است.
با ابزار کیورد پلنر می توانیم تمام کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنیم و هم چنین میزان جستجو هریک از کلمات کلیدی را مشاهده کنیم و میزان هزینه پرداختی هریک از کلمات کلیدی را بیابیم؛ بنابراین وقتی شما به ابزار کیورد پلنر مراجعه می کنید دو جعبه را مشاهده خواهید کرد. ما گزینه ای را برای یافتن کلمات کلیدی جدید می یابیم.

بعدازاینکه شما بر روی گزینه find new keywords کلیک کردید، ما یک کلمه کلیدی را وارد می کنیم تا کلمه کلیدی مرتبط با آن را به ما نمایش دهد. در مثال زیر از کلمه خشکبار به عنوان یک کلمه کلیدی استفاده می کنیم.

وقتی ما اینتر را می زنیم صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که در آن تمام کلمات کلیدی مرتبط، حجم جستجو، ارزش هر کلیک اطلاعات دیگری گنجانده شده است.

ما در اینجا جمع آوری کلمات کلیدی را شروع می کنیم. من معمولاً این کلمات کلیدی را در نرم افزار صفحه گسترده قرار می دهم تا بتوانیم کلمات کلیدی مرتبط با هر شرکت را به آسانی و در تمام تیم مدیریت کنیم اما شما می توانید آن ها را از قسمت مجموعه تبلیغات کپی و پیست کنید. در اینجا شما ایده خوبی را پیدا خواهید کرد تا بتوانید متوجه شوید افراد دیگر در مورد چه چیزهایی جستجو می کنند.
شما نیاز دارید نسبت به مشتریان خود شناخت داشته باشید و بدانید دنبال چه مطالبی هستند. اگر مشتریان شما دقیقاً کلمات کلیدی شما را جستجو کنند شرایط ایده آل است. برای مثال، فردی به دنبال شرکت پیمانکاری باشد ممکن است به دنبال شخص خاصی باشد. با توجه به شرکت شما ممکن است این فرد برای شما مناسب نباشد.
حال نیاز است به عقب برگردیم و آن را در کمپین گوگل ادوردز خود قرار دهیم. با این حال، قبل از آن نیاز داریم در مورد راه های مختلفی صحبت کنیم که می توانیم این کلمات کلیدی را هدف گذاری کنیم.
گوگل به دنبال کلمات کلیدی طولانی است، اما آن ها همیشه پلتفرم را تغییر می دهند. اخیراً اصلاحاتی به آن اضافه شده است.

بعدازاینکه شما بر روی گزینه find new keywords کلیک کردید، ما یک کلمه کلیدی را وارد می کنیم تا کلمه کلیدی مرتبط با آن را به ما نمایش دهد. در مثال زیر از کلمه خشکبار به عنوان یک کلمه کلیدی استفاده می کنیم.

چهار دسته اصلی برای کلمات کلیدی وجود دارد: گسترده، دقیق، عبارتی و اصلاحات مربوط به دسته گسترده.
اکثر مردم اشتباهاً تمام کلمات کلیدی را در دسته گسترده قرار می دهند. شما می توانید این کار را با قرار دادن کلمه بدون علامت نقل قول، اضافه یا براکت انجام دهید. اگر کلمه کلیدی شما کفش باشد و آن را جستجو کنید به شما بدون هیچ کلمه کلیدی دیگر نمایش داده می شود.
شما در کسب وکارهای کوچک و متوسط نیازی نیست از کلمات کلیدی گسترده و طولانی استفاده کنید. عموماً افراد از کلمات کلیدی گسترده برای معرفی نام برندها، آگاهی از نام برند استفاده می کنند. ما می خواهیم بیشتر هدف گذاری کنیم. کمپین های بزرگ از کلمات کلیدی گسترده، دقیق، عبارتی و اصلاحات مربوط به دسته گسترده ساخته شده اند.
برای کلمات کلیدی دقیق شما باید کلمه را داخل براکت قرار دهید. برای مثال، ]خشکبار[ . تبلیغ شما زمانی نمایش داده خواهند شد که دقیقاً کلمه خشکبار را جستجو کنند. معمولاً این سخت است زیرا بیشتر افراد دقیقاً این کلمه را تایپ نمی کنند.
بنابراین ما می خواهیم از کلمه کلیدی عبارتی ”خشکبار ارزان” استفاده کنیم و اصلاحات مربوط به کلمه کلیدی دقیق ارزان+خشکبار هستند. در کلمات کلیدی عبارتی شما “نزدیک ترین فروشگاه خشکبار”,”بهترین خشکبار” به افراد نمایش داده می شود. در حالی که از کلمات کلیدی گسترده بخواهید استفاده کنید کلمات کلیدی” مزایای استفاده از خشکبار”و “نزدیک ترین فروشگاه خشکبار” به شما نمایش داده خواهند شد.
به طور کلی به شما توصیه می کنیم برای هر کلمه کلیدی چهار نوع کلمه کلیدی دقیق، عبارتی و گسترده را به کار ببرید.

گام هشتم: تبلیغات گوگل ادوردز را با کیفیت بالا ارائه دهید.
اکنون زمان ایجاد تبلیغات گوگل شما است. در اینجا شما نیاز به ایجاد دو عنوان صفحه دارید و مجموع مقدار نمادهای آن نباید بیشتر از 30 باشد.

شما باید در زمان ایجاد عناوین برای کمپین تبلیغات گوگل  ادوردز خود دقت داشته باشید.

عنوان های اشتباه می تواند دلیل عدم موفقیت تبلیغات گوگل شما باشد. گوگل پیشنهاد می کند در زمان ساختن عناوین برای کمپین ها از کلمات کلیدی استفاده کنید.

زمانی که عناوین خود را ایجاد می کنید نیاز است که توضیحی کوتاه برای آن ایجاد کنید و نباید بیشتر از 80 نماد باشد. همچنین پیشنهاد می گردد در قسمت توضیحات از کلمات کلیدی استفاده کنید و در آن به مزایا نیز اشاره گردد.

ما چند نمونه از تبلیغات خوب گوگل را کپی کرده ایم:

عنوان اصلی به شما نام دکتر را به همراه کلمه کلیدی تسکین درد پشت نمایش می دهد. آن ها اشاره می کنند که ساعت ها حضور دارند و در پایان نیز به آن اشاره دارند.

آن ها می توانند تبیغ خودشان بهتر با کپی انجام دهند اما در مقایسه با اولی نسخه ای بهتر را ارائه می دهد.

شما می توانید تبلیغ کپی خود را مشخص کنید. شما فقط چند ثانیه زمان برای جلب مشتریان بالقوه خود دارید.

گام نهم: کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز خود را بهینه سازی کنید.

در بیشتر موارد، کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز شما تنظیم شده است. اکنون نیاز است تا اطلاعات صورت حساب خود را وارد کنید و اولین کمپین خود را منتشر کنید. به شما تبریک گفته می شود.

با این حال، هنوز کارتمام نشده است. اکنون شما برای اجرای یک کمپین نیاز به داده دارید و باید بهینه سازی آن را برای حداکثر عملکرد شروع کنید.

برای بهینه سازی نیاز به جمع آوری داده ها دارید تا بتوانید آن ها را پردازش کنید. شما در ابتدا که می خواهید با کلمات کلیدی شروع کنید و نمی خواهید همه آن ها را مشاهده کنید. شما باید این کلمات کلیدی را در لیست کلمات کلیدی منفی قرار دهید.

سپس بخش مهم بعدی این است که بودجه ی مجموعه ی تبلیغاتی یا کلمات کلیدی خود را که کارایی بیشتری دارند را افزایش دهید. به طور کلی مشاهده می کنیم اکثر تبدیلات از چندین کلمه کلیدی به دست می آید. مشکل این است که کدام کلمه کلیدی منجر به تبدیل می گردد. همان گونه که کمپین شما برای مدت طولانی از زمان اجرا می شود نیاز است که شما نیز در بودجه خود صرفه جویی کنید تا برای کلیک هر یک از مشتریان هزینه کمتری را پرداخت کنید.

نتیجه:

ایجاد یک کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز به همان اندازه که یک هنر است یک علم محسوب می گردد. شما باید از داده های خود در جهت جلب مصرف کنندگان واقعی استفاده کنید. شما باید بتوانید با رقبا رقابت کنید. اگر شما به در ایجاد کمپین خود به کمک نیاز دارید یا نیاز به یک حساب رایگان دارید لطفاً برای ما پیام ارسال کنید و ما می توانیم زمانی را برای کمک به شما اختصاص دهیم.

جهت آموزش گوگل ادوردز و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۸۸۷۷۹۵۴۸ – ۰۲۱۸۸۷۷۹۸۰۶

و یا می توانید با پر کردن فرم سفارش آنلاین درخواست آموزش گوگل ادوردز دهید.