درباره تبلیغات در گوگل

تبلیغ در گوگل

یک سرویس تبلیغاتی آنلاین است برای کسب و کارهایی که مایل به نمایش تبلیغات خود در گوگل هستند.

تبلیغات در گوگل در سال های اخیر بسیار مورد توجه واقع شده. نام های دیگر از این تبلیغات به نام تبلیغات اسپانسر لینک های گوگل یا تبلیغ در صفحه اول گوگل، تبلیغات Adwords نیز شناخته می شود.

این نوع از تبلیغات در سالیان قبل سمت راست صفحه بوده ولی بنابر نیاز و با تغییرات گوگل، تبلیغ در بالا و پایین صفحه ۱ نمایش می گیرد و وجه تمایز این نوع از تبلیغات با سایت هایی که به صورت ارگانیک (طبیعی) در صفحات مشاهده می شود در کادری است که کنار متن تبلیغ به صورت اتوماتیک قرار می گیرد که نوشته شده ad و مخفف advertisement یا تبلیغات است.

هر ثانیه ۲٫۳ میلیون جست و جو در گوگل انجام می شود و اکثر صفحات نتایج جست و جو شامل تبلیغات گوگل می شود، تبلیغات در گوگل می تواند یک روش بسیار مفید برای افزایش ترافیک وب سایت شما باشد زیرا دقیقا زمانی که افراد در جست و جوی محصولات یا خدماتی هستند که کسب و کار شما ارائه میدهد آن ها را به وب سایت شما هدایت می کند.

هزینه های این نوع از تبلیغات تا زمانی که کاربر روی تبلیغ کلیک نکرده و وارد سایت نشده محاسبه نمی شود

تبلیغات adwords متمرکز به کلمات کلیدی است زمانی که می خواهید تبلیغات خود را فعال کنید یک لیست از کلمات کلیدی را انتخاب می کنید که مرتبط با نوع فعالیت شما باشد کلماتی که افراد در جست و جو برای محصول شما استفاده می کنند.

از سوالات بسیار رایج در این نوع کار این است که هزینه هر کلیک چه قدر است؟ تعیین هزینه هر کلیک به عوامل متعددی بستگی دارد که از ابتدا و به صورت پیش فرض تا سایر موارد به ترتیب زیر می باشد:

  • به طور کلی گوگل آمریکا هزینه هر کلیک را از 10 سنت تا 50 سنت برای شروع هر بیزینس متغییر می داند. (در همه صحبت ها اشاره به قیمت ارزی می باشد و صورتی که نیاز به اعلام هزینه ریالی هست با توجه به نوسان قیمت ارز هزینه هر کلیک متغییر بین 300 تا 800 تومان برای شروع می باشد.)
  • عامل بعدی و بسیار مهم که تعیین کننده هزینه هر کلیک می باشد میزان رقابت در آن نوع از کلمه کلیدی می باشد و جایگاهی که مد نظر شماست، یعنی اگر در یک کلمه بسیار پر رقابت حتما بخواهید نفر اول صفحه یک باشید باید هزینه بالاتری به نسبت سایر رقبا پرداخت کنید و باز اگر برای شما سوال پیش آمد که هزینه هر کلیک چه قدر است جواب مشخص می باشد بعد از ساخته شدن اکانت و بررسی توسط خود گوگل هزینه مشخص می شود و تا قبل از فعال شدن هیچ اعلام هزینه ای نمی توان کرد. ( در اصطلاح در این حالت می گویند سیستم مزایده ی گوگل فعال می شود برای به دست آوردن جایگاه بهتر ، هر کس هزینه بیشتر پرداخت کند موفق تر خواهد بود. )
  • از عوامل دیگر و مهم خود وب سایت می باشد سایت ها در حال حاضر از نظر گوگل که این روزها بسیار باهوش عمل می کند بسیار حائز اهمیت هستند وباید یک سری از استانداردها در آن ها رعایت شده باشد تا گوگل هزینه ی بالایی را مشخص نکند
  • استفاده از برنامه نویسی های مورد تایید گوگل مانند WORD PRESS ، ASP.NET  ، PHP و ....

عوامل تاثیرگذار سایت در تبلیغات در گوگل

Load Time 

هنگامی که سایت را باز می کنید دارای زمانی مشخص است از نظر گوگل این زمانبندی در دسکتاپ ( کامپبوتر و لپ تاپ ) زیر ۵ ثانیه و در موبایل و تبلت زیر ۳ ثانیه است (در صورتی که این زمان بیشتر باشد در تعین هزینه هر کلیک تاثیر گذار است)

Content 

محتوای وب سایت باید منحصر به فرد باشد و از جایی کپی نشده باشد و ترجیحا مرتبط با کلمات کلیدی باشد

Responsive

یا واکنش گرا به این معناست که سایت حتما برای موبایل و تبلت هم طراحی شده باشد و این روزها میزان جستجو در مویابل فقط کمی کمتر از دسکتاپ می باشد ( میزان جستجو به صورت تقریبی دسکتاپ ۵۰% موبایل % ۴۵ و تبلت ۵% ) می باشد

افزایش بازدید کنندگان سایت

کسب و کار شما توسط افرادی دیده می شود که دنبال خدمات یا محصولاتی هستند که شما ارائه می دهید
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (23 رای)