جلوگیری از کلیک های اضافی

 

کلیک های نا معتبر در تبلیغات گوگل چیست؟

از دیدگاه گوگل تمامی کلیک ها یکسان نیستند، کلیک ها به دو دسته ی کلیک های معتبر و کلیک های نامعتبر تقسیم می شوند.گوگل معتقد است که برخی از کلیک ها ممکن است منافع واقعی کاربران در تبلیغات را منعکس نکنند بنابراین این دسته از کلیک ها را بر روی آگهی گوگل نامعتبر می داند و بابت این دسته از کلیک ها هزینه ای از شما کسر نخواهد کرد.

کلیک های نا معتبر از نظر گوگل

۱.کلیک های تصادفی: از نظر گوگل این دسته از کلیک ها برای شما ارزشی ندارد و به صورت تصادفی توسط مخاطبان وب سایت اتفاق می افتد به طور مثال در یک بازه ی زمانی مشخص مخاطبان وب سایت بر روی تبلیغات گوگل بیش از یک بار کلیک می کنند گوگل IP مخاطب را شناسایی کرده و فقط هزینه یک بار کلیک را از شما کسر خواهد کرد.

۲.کلیک های دستی: این دسته از کلیک ها توسط رقبای شما انجام می شود. این امر به منظور افزایش هزینه تبلیغاتی و اختلال در بودجه روزانه شما صورت می گیرد که در نتیجه نمایش شما به صورت پاره وقت می باشد.

۳.کلیک های خودکار: این دسته از کلیک ها توسط ابزارهای خودکار، روبات ها و یا یکسری از نرم افزارها انجام می شود.

شناسایی کلیک های نا معتبر توسط گوگل

گوگل دارای الگوریتم های بسیار پیچیده ای برای جلوگیری از کلیک های تقلبی می باشد چرا که سرویس های تبلیغات کلیکی گوگل منبع درآمد این شرکت بوده و با تمام وجود از آن محافظت می نماید. هر کلیک بر روی تبلیغات شما توسط گوگل مورد بررسی قرار می گیرد و از طریق سیستم های پیشرفته، کلیک های نامعتبر را شناسایی کرده و هزینه این کلیک ها را به حساب شما برمی گرداند.

 

 با این حال کلیک های نامعتبر تاثیرات منفی خود را بر روی تبلیغات و وب سایت شما می گذارد برخی از این تاثیرات منفی به شرح زیر می باشد:

 

۱. در اکثر مواقع بازگشت وجه بین ۳ و ۳۰ روز کاری زمان می برد و در لحظه انجام نمی شود.

۲. در نمایش تبلیغات گوگل شما اختلال ایجاد می شود و ممکن است تبلیغات گوگل در ساعات مفید روز نمایش نداشته باشد و موجب از دست رفتن فرصت های بازاریابی شما بشود.

۳. در بعضی از مواقع گوگل متوجه کلیک های نامعتبر نمی شود و شما را واجد شرایط دریافت اعتبار برای آن کلیک ها می داند.

۴. کلیک های نامعتبر موجب افزایش نرخ پرش وب سایت (Bounce Rate) می شود در نتیجه تاثیرات منفی بر روی وب سایت و سئو شما می گذارد.

راه کارهای گروه شادان برای جلوگیری از کلیک های نا معتبر

ما از طریق ابزارهای معتبر با تبلیغات Google Adwords و Bing Ads  با دانش و پشتکار همیشگی سعی بر این موضوع داریم که مانع کلیک های نامعتبر بر روی آگهی شما شویم تا بهترین بازدهی را از تبلیغات گوگل خود داشته باشید

 مراحل تشخیص کلیک های نا معتبر توسط ابزارهای ما

۱. مانیتورینگ کردن کلیک ها

این ابزار هر کلیک انجام شده بر روی آگهی شما را مورد بررسی قرار می دهد و از طریق اطلاعات با ارزش جمع آوری شده  نحوه ارتباط آگهی های شما با رقبایتان را به دست می آورد.

۲. تشخیص نوع کلیک ها

الگوریتم های پیشرو این ابزار مشتری های بالقوه و واقعی را از کلاهبرداران و ربات ها جدا می کند

۳.مسدود کردن

هنگامی که یک کلیک نامعتبر شناسایی می شود، تبلیغ گوگل شما هرگز برای آن IP و یا رباط نمایش داده نمی شود.

لازم به ذکر است زمانی استفاده از این ابزار برای شما سودمند است که کلیک های نامعتبر به شکل واضح، بر روی تبلیغ شما تاثیر منفی گذاشته است و موجب از دست دادن فرصت های بازاریابی شما می شود.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.84 (25 رای)