کمپین Universal App

نحوه ایجاد اپلیکیشن موبایل

جهت درخواست پکیج ها گوگل ادز با شماره های زیر تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم سفارش آنلاین درخواست خود را اعلام کنید.

02188779548 – 02188779806

کمپین Universal App راهی بسیار کاربردی و جامع برای بازاریابان یک اپلیکیشن موبایل است و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند با استفاده از این ابزار به خوبی در بیشتر پلتفرم های مشهور، مانند گوگل، اینستاگرام و… و از طریق گوگل ادز تبلیغات خود را کنترل کنند و می توانند به راحتی کاربران زیادی را به سوی خود جذب کنند. استفاده از این نوع روش تبلیغ نوظهور و بسیار جذاب می تواند باعث کاهش، سردرگمی ها و مشکلات مختلف دیگر شود و سرعت رشد یک اپ موبایل را تا حدود زیادی افزایش می دهد.

کمپین Universal App راهی برای افزایش کاربران یک برنامه اندروید
در ادامه این مقاله به بررسی روشی های ممکن برای استفاده از کمپین Universal App خواهیم پرداخت و در این بخش کاربران و بازاریابان می توانند از نحوه اجرا، ایجاد کردن و حتی بهینه سازی آن اطلاعات زیادی کسب کنند و در انتهای مقاله نیز به نقاط قوت و ضعف این نوع از روش های نوظهور تبلیغاتی خواهیم پرداخت.
طبق پیش بینی های انجام شده در سال 2020 می توان گفت که برنامه های تلفن همراه و همچنین اپلیکیشنهای فروشگاهی می توانند به درآمدی بیش از 189 میلیارد دلار دست پیدا کنند و افرادی که کسب و کارهای خود را به این سمت سوق می دهند، می توانند در آینده ای نه چندان دور پیشرفت های زیادی را بدست آورند.

کمپین Universal App راهی برای افزایش کاربران یک برنامه اندروید

مفهوم کمپین Universal App چیست؟

این نوع از روش تبلیغاتی که از طریق گوگل ادز در اختیار کاربران قرار می گیرد به طراحان و یا مدیران یک برنامه موبایلی اجازه می دهد تا بتوانند محصول خود را بهتر در دیدی عموم قرار داده و رغبت کاربران را به استفاده از آن افزایش می دهد. این روش گوگل از طریق روش های یادگیری ماشین به وجود می آید و با استفاده بیش از 300 میلیون ویژگی مختلف و تجزیه تحلیل آن می توانند بهترین پلتفرم های تبلیغاتی برای اپلیکیشن شما را شناسایی کرده و کاربران زیادی از آن سو به برنامه شما جذب نمایند.
طبق آمارهایی که از طرف شرکت گوگل بدست آمده، مشخص شده است که در سال 2019 ، کمپین Universal App توانسته به بیش از نصب شدن 17 میلیارد اپلیکیشن کمک نماید، که این رقم می تواند گویای اهمیت این نوع از تبلیغات ها در بازار اپلیکیشن های موبایلی می باشد.

جهت آموزش گوگل ادوردز و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۸۸۷۷۹۵۴۸ – ۰۲۱۸۸۷۷۹۸۰۶

مشاهده ی تعرفه تبلیغات گوگل ادز با کلیک بر روی لینک زیر

در چه پلتفرم هایی می توان از کمپین Universal App استفاده کرد؟

کمپین Universal App راهی برای افزایش کاربران یک برنامه اندروید

در گذشته برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی بزرگ الزام ساخت و عضویت در آنها به صورت 100 درصدی نیاز بود، اما حال با ایجاد شدن کمپین Universal App می توان به راحتی در شبکه ها اجتماعی مختلف به صورت همزمان تبلیغ نمود، این شبکه ها شامل؛
· یوتوب
· موتور جست و جوگر گوگل
· گوگل پلی
· شبکه اینترنتی گوگل
می باشند که هرکدام تعداد بسیار زیادی کاربر را تحت پوشش خود دارند و می توانند به یک میدان بسیار وسیع تبلیغاتی تبدیل شوند. در ادامه می توانید نحوه نمایش این نوع از تبلیغات ها در کمپین Universal App مشاهده کنید.

10 مرحله ساده برای ساخت یک کمپین Universal App در گوگل ادز

با استفاده از این 10 مرحله که به صورت قدم به قدم ذکر شده است می توانید به راحتی یک کمپین جذاب را برای اپلیکیشن خود ایجاد کنید.
1- در ابتدا نوع برنامه تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.
2- مشخص کنید که پلتفرم اپلیکیشن شما اندروید و یا IOS می باشد و در ادامه آن برنامه خود را مشخص کنید.
3- یک نام عالی و جذاب برای کمپین Universal App خود انتخاب کنید.
4- می توانید در این بخش توضیحات مختصری در مورد برنامه خود دهید و از طریق وارد کردن فیلم و یا تصویر و یا حتی فایل های HTML برنامه خود را بیشتر به چشم کاربران بیاورید.
5- محل و هدف جغرافیایی خود را مشخص کنید.
6- زبانی که بیشتر کاربران شما با آن سخن می گویند را انتخاب کنید.
7- بودجه روزانه و مورد نظر خود را وارد کنید.
8- اهداف اصلی خود را برای معرفی اپلیکیشن اندروید خود انتخاب کنید و مراحل کاری برنامه خود را تنظیم کنید.
9- هزینه مربوط به هر هدف را تنظیم کنید.
10- مراحل کاری خود را ذخیره کنید و از ماشین هوشمند گوگل در کمپین Universal App کمک بگیرید.
بعد از طراحی کردن بخش ها و آگهی های مختلف، حال گوگل با الگوریتم های هوشمند خود، اقدام به طراحی بنرهای تبلیغاتی شما می کنید، تا بتواند بیشترین عملکرد را برای اپلیکیشین شما داشته باشد.

چه زمانی نیازمند بهینه سازی کمپین Universal App خواهیم بود؟

با استفاده صحیح از کمپین Universal App می توان به راحتی یک اپلیکیشن موبایل را بسیار محبوب ساخت. اما باید در این زمینه بسیار دقت نمود. این کمپین به دلیل استفاده از الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی، نیاز به یادگیری صحیح و اولیه از سوء کاربر می باشد تا بتواند بهترین محل ها و تصاویر را برای تبلیغ برنامه شما انجام دهد و ایجاد کردن یک چارچوب صحیح و مهم در این زمینه می تواند بسیار مهم و کاربردی باشد و باعث تسریع در رشد تعداد کاربران یک برنامه اندروید شود. اما ویژگی هایی وجود دارند که اگر در این کمپین ها رعایت شود می تواند سرعت رشد و ترقی اپ های موبایل را تا حدود زیادی افزایش دهد.

1- تمرکز کمپین Universal Appخود را بر روی تعداد نصب برنامه ها بگذارید.
برای تبلیغ کاملا ثمر بخش در این نوع از کمپین ها سعی کنید از روش نصب توسط کاربران استفاده کنید، تا بتوانید کاربران زیادی را به برنامه خود جذب نمایید و اگر هدف و هزینه زیادی را در کمپین Universal App خود قرار داده اید، بیشتر آن را بر روی CPI ( هزینه در هر نصب) معطوف سازید تا سرعت رشد اپلیکیشین موبایل شما بسیار افزایش پیدا کند.
2- تمرکز خود را بر روی کار کاربران در اپلیکیشن خود معطوف کنید.
برای پیشرفت سریع در کمپین Universal App می توانید به راحتی یک هدف اختصاصی را در نظر بگیرید که کاربران شما بیشتر بر روی آن تمرکز دارند و دلیل استفاده آنها از اپلیکیشن شما نیز همین موضوع می باشد. برای استفاده از این اهداف خاص که می تواند طیف کاربران وب سایت شما را مشخص کند، شما حداقل نیازمند داشتن اطلاعات 10 تا از کاربران معروف خود هستید تا بتوانید از طریق آن اطلاعات کمپین خود را تغذیه کند تا گوگل بتواند به راحتی با عملکرد کاربران شما آشنا شود، در غیر این صورت نمی توانید به خوبی از این روش استفاده کنید.
به عنوان مثال هر فرد که در برنامه شما وارد می شود، باید یک کاری را انجام دهد و در ازای انجام آن کار می تواند پاداش بگیرید، این موارد می تواند به راحتی باعث افزایش نصب و استفاده کاربران از برنامه شما می شود و می توانید از این طریق به خوبی برنامه خود را معروف سازید.

بهترین اقدامات برای بهینه سازی برنامه های موبایل در کمپین Universal App چه مواردی است؟

داشتن کمپین Universal App خود به تنهایی نمی تواند ضامن پیروزی و دلیل اصلی موفقیت یک برنامه باشد و باید مدیران یک برنامه موبایلی به خوبی این کمپین را از نظر محتوا تغذیه نمایند تا بتواند به خوبی و در مورد اهداف شما تصمیم بگیرد و شما را در رسیدن به کاربران بسیار زیاد و محبوبیت جهانی همراه سازد. در ادامه به 9 نکته که باید در هنگام ایجاد یک کمپین Universal App رعایت شود اشاره شده است.

– از تصاویر و ویدیوهای زیادی استفاده کنید.
استفاده از تصاویر و ویدئوهای زیاد می تواند باعث بهبود عملکرد کمپین Universal App شود. این کمپین می تواند با شناسایی و درک تصاویر و ویدیوهای مرتبط و همچنین استفاده از آنها در هنگام تبلیغات به خوبی برنامه شما را متمایز نصب به برنامه های دیگر نشان دهد و از سوی دیگر داشتن زیبا و جذابیت بسیار بالا می تواند باعث رشد و افزایش سریع تر محبوبیت شما در بین کاربران شود.
2- از متن ها به درستی استفاده کنید.
سعی کنید در هنگام نگارش یک محتوا برای برنامه خود در کمپین مورد نظر حتما از جملات کوتاه و بلند مختلفی استفاده کنید و از نقطه در انتهای آنها استفاده کنید، تا گوگل بتواند با شناسایی جملات و درک آنها زمینه کاری شما را بهتر بشناسد و در جایگاه های درستی برنامه شما را به نمایش درآورد.
3- گزارشات مربوط به تبلیغات خود را بررسی کنید.
همیشه برای کارهای خود زمان بگذارید و گزارش های مختلف عملکرد کمپین خود را بررسی کنید و اگر نیازی به تغییر دیدید به راحتی آنها را تغییر دهید. اگر برای ابتدای کار از کمپین Universal App استفاده می کنید، حتما به این مورد نیاز خواهید داشت.
4- بیش از اندازه تغییر در پیشنهادات ندهید.
گاهی اوقات مدیران یک برنامه اندرویدی گمان می کنند که با تغییر مداوم کمپین خود می توانند به راحتی کاربران بیشتری جذب کنند، اما این مورد بسیار غلط است و استفاده از روش می تواند باعث صدمه زدن به کمپین Universal App شما شود. زیرا این روند می تواند باعث گیج شدن و یادگیری ناقص الگوریتم هوشمند گوگل شود.
5- بعد از دیدن حداقل 100 بازخورد اقدام به تغییر کنید.
اگر می خواهید کمپین خود را تغییر دهید، صبر کنید تا حداقل بیشتر از 100 دیدگاه کسب کنید و از طریق اطلاعات به دست آمده طیف کاربران خود را مشخص کنید و اجازه دهید که کمی کاربران بتوانند از برنامه شما استفاده کنند تا بازخورد مناسبی را از آنها و نوع روند کمپین خود بدست آورید.
6- کمپین خود را پیگیری کنید.
با استفاده از الگوریتم Firebase که به عنوان یک الگوریتم ردپای کمپین مشهور می باشد، می توانید به راحتی گزارشات زیادی را در مورد کمپین خود و نحوه عملکرد آن بدست آورید، پس حتما این گزینه را در هنگام ساخت کمپین فعال کنید و اجازه دهید که به راحتی مراحل کاری آن را دنبال نماید.
7- میانگین عمر مشتریان خود را حساب کنید.
یکی از مهم ترین راهکارهای شناسایی مثبت ویا منفی بودن بخش های مختلف یک اپلیکیشن موبایلی، میزان عمر استفاده کاربران از برنامه شما می باشد، پس به راحتی می توانید با یک میانگین ساده عمر مشتریان خود را در هنگام استفاده از برنامه خود شناسایی کنید و شرایط را نسبت به آن تغییر دهید.
8- بخش های اضافه کمپین خود را از بین ببرید.
بسیاری از صفحات گوگل و یا یوتویب محل های مناسبی برای تبلیغ شما نمی باشند و امکان دارد به هیچ عنوان بازخورد مناسبی نداشته باشند، به همین منظور می توانید به راحتی و با شناسایی این بخش ها آنها را از لیست کمپین خود حذف کنید و هدف گذاری های خود را دقیق تر انجام دهید.
9- همیشه معیارهای خود را بررسی کنید.
استفاده از داده های صحیح می تواند نرخ کلیک و یا بازخورد برنامه شما را تا حدود زیادی در کمپین Universal App کمک نماید و اجازه می دهد تا با رعایت و کاهش بخش های اضافه و حذف موارد غیر ضروری در معیارهای خود به راحتی یک کمپین مناسب و صحیح را برای جذب کاربران بدست آورید. این موضوع می تواند هم هزینه شما را کاهش دهد و هم زمان محبوب شدن شما را در بین برنامه های موبایل سریع تر نماید.

نتیجه گیری
استفاده از کمپین Universal App میتواند تا حدود زیادی به روند رو به رشد برنامه های موبایل کمک نماید و با ایجاد کردن رویکردهای خاص توسط الگوریتم های هوشمند گوگل، می تواند طیف وسیعی از کاربران را که در حوزه کاری شما می باشند و یا نیاز به برنامه مانند برنامه شما داشته باشند را مشخص کند و با تبلیغات صحیح و کاملا هوشمند خود تا حدود زیادی می تواند روند رو به رشد شما را افزایش دهد.از سوی دیگر این روند برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی بسیار مناسب است و برنامه فروشگاهی و پرداختی می توانند با استفاده از این نوع کمپین ها به خوبی خود را در دل مشتریان جای داده و کسب و کار خود را گسترش دهند.

جهت آموزش گوگل ادوردز و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۸۸۷۷۹۵۴۸ – ۰۲۱۸۸۷۷۹۸۰۶

و یا می توانید با پر کردن فرم سفارش آنلاین درخواست آموزش گوگل ادوردز دهید.